Kredyt na święta – pożyczka krótkotermin bądź zadłużenie w banku?

Według badań, mieszkańcy naszego kraju marnują astronomiczne sumki tuż przed uroczystościami Bożego Narodzenia. Zaprzepaszczamy co niemiara na wolne i we wrześniu, wraz z rozpoczęciem roku oświatowego, ale to koniec roku jest rekordowy jeśli chodzi o nasze koszty. Na co zaprzepaszczamy najwięcej? Bezsprzecznie na podarunki. Według szacunków, statystyczny mieszkaniec polski zaprzepaszcza 300 zł na osobę na podarunki świąteczne.

Co więcej nader wiele zaprzepaszcza wówczas na pożywienie. Notorycznie pozwalamy sobie na w dużym stopniu więcej niż przeważnie – zdobywamy więcej towarów lepszej jakości. Nie oszczędzamy też na dekoracjach i gadżetach. Nader wiele ludzi decyduje się na pobranie wierzytelności. Czy to dobry pomysł? Jak zainkasować pożyczkę i nie zbankrutować na początku nowego roku? Głównie trzeba pamiętać, by do kwestyj monetarnych przystępować „z głowią”. Nie wypada kierować się tylko przelotną potrzebą. Należałoby uprzednio przysiąść i przekalkulować domowe koszty, pomyśleć, czy każde są nieodzowne. Być może są rzeczy, z jakich można zrezygnować? Przeliczmy domowe zarobki, potencjał na koncie i odłóżmy sobie zawsze pewną sumę rezerwową, która będzie jako zabezpieczenie na „czarną godzinę”.
młodziki biorą kredyt
Gdy już policzymy, jak wiele pieniędzy pragniemy, jak wiele brak nam do tego, żeby spiąć budżet, możemy zacząć szukać pochodzenia finansowania. Fundamentalna kwestia obejmuje tego, czy pożądamy wziąć zadłużenie w banku czy w instytucji finansowej? Jeżeli chodzi o wierzytelności krótkookresowe i niewielkie kwoty, można rozpatrzyć spółki pożyczkowe, jakie użyczą tak zwanych „chwilówek”. Pamiętajmy aczkolwiek, by nader detalicznie przejrzeć dokumenty i dowiedzieć się o faktyczną sumę i okres spłaty. W tej kwestii wypada zachować zimną głowę i nie dać się ponieść emocjom ani zwieść promocji. W banku trochę trudniej o zobowiązanie, aczkolwiek jest ona w dużym stopniu bezpieczna, choć niekoniecznie korzystna. Jeżeli oczekujemy, że nasza pożyczka na święta będzie wystarczająco wielka, powinno się dostrzec oferty jakie w grudniu zwykle sporządzają agencje bankowe. Pamiętajmy, by o własnych zarysach kredytowych pogadać z partnerem. Przedyskutujmy to, czy w całokształcie wskazane jest pobierać poboczne finanse i czy będziemy mieli na zwrot.
para u doradcy finansowego
Łącznie łatwiej będzie podjąć wolę. Jeżeli pragniemy nabyć za pożyczkę rzeczowy sprzęt, np. plazmę czy zmywarkę, można rozważyć opcję rat, która ocali nas od ciążącego kredytu. Aktualnie mnóstwo sklepów ma w swojej ofercie raty bez procentu, co może być możliwością dla świątecznych wierzytelności na nabycie upominków.